nauko.pl

zadania i materiały nie tylko dla nauczycieli


Dodaj media Dodaj zadanie

Dział "Aktualności" to miejsce, w którym znajdziesz informacje związane z Nauko.pl oraz wiele innych wiadomości dotyczących edukacji na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadpodstawowych.

W Twojej szkole odbywa się ważna uroczystość? Organizujesz konkurs dla uczniów? Z wielką przyjemnością obejmiemy patronat nad tymi wydarzeniami. Pochwal się nam i innym.

Na wiadomości i zdjęcia czekamy pod adresem mailowym: redakcja@nauko.pl

UWAGA: Publikujemy jedynie informacje związane z edukacją. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania tekstów lub ich niepublikowania.

Wyniki IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki TopboT 2010. 2010-03-10


     Dnia 9 lutego br. odbyła się IV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki TopboT 2010, w którym główną nagrodą był wyjazd na Ogólnoświatowy Konkurs Robotyki Botball odbywający się w Stanach Zjednoczonych pod patronatem NASA.
     Na tegoroczną edycję TopboT-a przyjechało 21 drużyn z całej Polski. Zadaniem ich było zaprogramowanie swojego robota w taki sposób, by swoim przejazdem w dwóch pierwszych etapach zyskał ilość punktów pozwalającą dostać się do etapu III finału. Dwa pierwsze etapy polegały na przejechaniu labiryntu oraz na przejechaniu po linii i dostarczeniu piłki na odpowiednie pole. Do etapu III finałowego dostały się cztery drużyny: Byzony z III LO w Gdańsku, TurboDymoTeam z II LO w Gdańsku, ILO alfa z I LO w Gdańsku i Dzikie Reksy z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku.
     W trzecim etapie, polegającym na zaprogramowaniu robota na napisanie na papierze wyznaczonego przez Organizatora wyrazu, swoją dominację pokazał TurboDymoTeam deklasując swoich przeciwników. Następne miejsca zajęły kolejno ILO alfa, Dzikie Reksy i Byzony.
     Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Damian Derebecki (Fundacja Fabryka Talentów), dr inż. Mariusz Dąbkowski (Politechnika Gdańska) oraz Adam Mozolewski (absolwent Topolówki, student Politechniki Gdańskiej).

Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:
1. TurboDymoTeam
2. ILO alfa
3. Dzikie Reksy
4. Byzony
5. TriBots
6. PROb0t Team
7. Zemsta LEGO
8. Załoga Orzeła 7
9. Manfred v3.1.0
10. MAKaBRa
11. Team:EVIL
12. ILO beta
13. RoboBusters
14. Rescue System
15. Afkors
16. Loffciamy ruszoffy
17. Robot May Cry
18. Pingwin
19. GAGTech
20. Twoja mama
21. DELABOTY

Galerię z konkursu można obejrzeć pod adresami:
http://picasaweb.google.pl/kefas92/Topbot2010#

Patroni honorowi:
Prezydent Miasta Gdańska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Sponsorzy konkursu:
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Centrum Nauki EXPERYMENT, PLATAN, Fundacja Fabryka Talentów, LOTOS, ERGO HESTIA, Gdańskie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, S.C. BUD-GIPS, EUROSTYL

Patron medialny:
Radio Gdańsk

Patroni, współpraca:
Robotyka.com, interklasa.pl, Młody Technik, automatykab2b.pl, Gildia.pl, Dziennik Bałtycki, Nauko.pl, ARE: Automatyka Robotyka Elektronika, Elektronika Praktyczna, Elektronik

IV Ogólnopolski Konkurs Robotyki TopboT 2010 2009-12-14


Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne mogą zgłaszać swój udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki TopboT 2010. Zadaniem uczniów będzie całkowicie samodzielne zbudowanie robota i wykonanie wcześniej otrzymanych zadań. Organizatorami konkursu są uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Zespoły składające się z maksymalnie sześciu osób wezmą udział w konkursie, który odbędzie się w gdańskim liceum 9 lutego 2010 roku. Uczniowie będą musieli samodzielnie zbudować robota korzystając z zestawów Lego Mindstorm. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a zwycięzy mają zapewniony udział w Ogólnoświatowym Konkursie Robotyki Botball pod patronatem NASA w Chicago w lipcu 2010.


Konkurs TopboT 2010 został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Gdańsk i Marszałka Województwa Pomorskiego.


Uczniowie III LO mają duże doświadczenie w kwestii konkursów robotyki, o czym mogą świadczyć sukcesy osiągane przez nich na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej przez ostatnie kilka lat:
 
  • udział w konkursie Botball 2009 w Waszyngtonie – zakwalifikowanie się do finałowej dwudziestki;
  • zajęce I i II miejsca w konkursie TopboT 2009;
  • udział w First Lego League 2009;
  • udział w konkursie Botball 2008 w Oklahomie – zakwalifikowanie się do finałowej dwudziestki;
  • I i III miejsce w konkursie Robotów Mobilnych ZnekBOT 2008;
  • zwycięstwo w First Lego League 2007;
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Robotyki TopboT 2007.

Organizatorzy konkursu TopboT 2010 wciąż poszukują sponsorów, którzy pomogliby w przygotowaniu imprezy oraz zebraniu środków na wyjazd zwycięzców zeszłorocznej edycji konkursu, a tym samym uczniów Topolówki do Stanów Zjednoczonych na Ogólnoświatowy Konkurs Robotyki Botball odbywający się pod patronatem NASA w Chicago w lipcu 2010.

Więcej informacji pod adresem www.topolowka.pl/topbot/